Aktualności

Aktualności

Zarządzanie incydentem bezpieczeństwa

Serdecznie zapraszamy na drugą część seminarium pt. „Atak/Obrona. Zarządzanie incydentem bezpieczeństwa”. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia, o godz. 18 równolegle w Katowicach (na Uniwersytecie Ekonomicznym, w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych) i w Warszawie (w sali multimedialnej PTI). Organizatorem jest ISACA Katowice Chapter, współorganizatorem – Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polski Oddział IEEE Computer Society.

PROGRAM SPOTKANIA

  • 18:00-18:30 Czy testowanie zabezpieczeń jest (może być) karalne? Środowisko osób związanych z bezpieczeństwem informacji zelektryzowała ostatnio informacja o nowelizacji Kodeksu Karnego, która uderza w osoby zajmujące się poszukiwaniem słabości w bezpieczeństwie oprogramowania. Czy badanie podatności systemów na prawdę może być penalizowane ?
  • 18:30-19:30 Studium przypadku: KNF - kiedy następna farsa? Kiedy następna farsa, czyli opis kampanii zaczynającej się od naruszenia integralności serwisu KNF, przez infekcję komputerów, po działania wew.sieci zaatakowanych instytucji. Jakie podejście, mechanizmy, narzędzia, procedury i ludzie mogą powstrzymać sukces podobnej kampanii.
  • 19:30-20:00 Dyskusja
  • 20:00 - … After party …

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Rejestracja i uczestnictwo w spotkaniu zapewnia uzyskanie 2 PKT CPE. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o bezpłatną rezerwację udziału w spotkaniu (Katowice - http://isaca-2017-04-12-katowice.evenea.pl/, Warszawa - http://isaca-2017-04-12-warszawa.evenea.pl/)

za: http://www.isaca.org/chapters8/Katowice/Events/Pages/Page2.aspx